Haber arşivi

DHF:1990’lar 2000’ler 'Eski- Yeni Türkiye’,Unutulmak istenen bir tarih; 1990’lar,örgütlü,Devrimci mücadeleyi yükseltelim,OKUYALIM ARKADASLAR GÜNCEL KONULAR ILE ILGILI BIR YAZI(ABD emperyalizmi 2000’li yılların ihtiyaçlarına göre diğer birçok uşak iktidarı

-DHF:1990’lar 2000’ler 'Eski- Yeni Türkiye’,Unutulmak istenen bir tarih; 1990’lar,örgütlü,Devrimci mücadeleyi yükseltelim,OKUYALIM ARKADASLAR GÜNCEL KONULAR ILE ILGILI BIR YAZI(ABD emperyalizmi 2000’li yılların ihtiyaçlarına göre diğer birçok uşak iktidarı gibi TC devletini de yeniden dizayn etme sürecine girişti. Böylesi bir reorganizasyon için engel teşkil edecek, karşı duracak bütün güçlerin tasfiye edilmesi gerekiyordu.

http://gezite.org/is-kazasi-degil-bu-gulum-vicdansizlik/ İŞ KAZASI DEĞİL BU GÜLÜM VİCDANSIZLIKTIR

http://gezite.org/is-kazasi-degil-bu-gulum-vicdansizlik/
İŞ KAZASI DEĞİL BU GÜLÜM VİCDANSIZLIKTIR
İş kazası, kazaları ülkemizde zincirleme olarak her gün artmaktadır. Sorunun çözümü lafta kalırken, yasalarda uygulanmazken, yaprak dökümü gibi işçi ölümleri her meslek dalında net olarak görülmektedir.

Asya Abdullah: BM koridor için girişimde bulunmalı.PYD Eşbaşkanı Asya Abdullah, Kobanê’deki direnişin sürmesi için dört temel taleplerini yinelerken özellikle Cizre ve Efrin kantonları ile Kobanê arasında bir koridorun açılması için Birleşmiş Milletler ta

- Asya Abdullah: BM koridor için girişimde bulunmalı.PYD Eşbaşkanı Asya Abdullah, Kobanê’deki direnişin sürmesi için dört temel taleplerini yinelerken özellikle Cizre ve Efrin kantonları ile Kobanê arasında bir koridorun açılması için Birleşmiş Milletler tarafından girişimde bulunulmasını istedi.Abdullah koalisyon güçlerinin hava saldırılarının da devam etmesini talep etti.DÖRT TEMEL TALEP : Kobanê direnişinin sürmesi için Cizre ve Efrin kantonlarından bir koridorun açılması gerektiği , BM - Birleşmiş Milletlerin bu konuda devreye girmesini talep etti.

Barışın tek yolu hakların savaşindan geçer.Kürdistan'da askeri ilhak,isgal , Somurgecilik Devam Ediyorsa,Karakollar, Barajlar Yapılıyorsa, inkar, ihma, katliam,asimlasyon Devam Ediyorsa Barıştan Bahsedilemez

Barışın Tek yolu hakların Savaşindan Geçer.Kürdistan'da TC'nin askeri ilhak,isgal , Somurgecilik Devam Ediyorsa,Karakollar, Barajlar Yapılıyorsa,inkar,ihma,katliam,asimlasyon Devam Ediyorsa Barıştan Bahsedilemez " Ezilen ulusların kurtuluş yolu radikal devrimci mücadele çizgisiyle olacaktır. "Kürdistan'da askeri ilhak , isgal , Somurgecilik Devam Ediyorsa, Karakollar, Barajlar Yapılıyorsa Barıştan Bahsedilemez . Barış , çozum süreci’ bilinç bulanıklığı yaratmak için gündeme getirilmistir .

CUMARTESİ ANNELERİNİN MÜCADELESİNİN 500. HAFTASINDA SESSİZ KALMAYALIM.

Samstagsmütter, die sich seit 1995 in Istanbul Galatasaray, jeden Samstag um 12.00 gesammelt und nach ihrer verschwundenen Angehörigen sucht, werden am 25. November 500. mal sich treffen.
Für Solidarität mit Samstagmütter werden wir uns in Bern und in Zürich, in der gleichen Zeit und Tag mit der Türkei, um 11.00 treffen. Wir wollen, dass die Türkische Republik, die Hunderte spurlose verschwundene Menschen verantwortlich ist, bestraf wird.
Wir laden alle ein, um Samstagsmütter zu solidarisieren.

DATUM : 25 Oktober 2014
UHRZEIT : 11.00-11.30

DHF:1990’lar 2000’ler'Eski-Yeni Türkiye’Unutulmak istenen bir tarih; 1990’lar.Devrimci mücadeleyi yükseltelim.Bir yanımız türlü baskı, zulüm, katliam, bir yanımız isyan, direniş, umut. Bir yandan AKP eliyle geliştirilen “Yeni Türkiye” bilinçlere nakşedilm

--DHF:1990’lar 2000’ler'Eski-Yeni Türkiye’Unutulmak istenen bir tarih; 1990’lar.Devrimci mücadeleyi yükseltelim.Bir yanımız türlü baskı, zulüm, katliam, bir yanımız isyan, direniş, umut. Bir yandan AKP eliyle geliştirilen “Yeni Türkiye” bilinçlere nakşedilmeye çalışılıyor. Diğer yandan“90’lara mı dönüyoruz’’ kaygı ve karamsarlığı yürek kapılarını dövüyor. Sahi nedir bu başına yeni eklenen “Türkiye’gerçeği, nedir yüreklerde bunca korkuya, telaşa vesile olan 90’lar?

Kobanê: Çaresiz insanlar olmayacak şeylere bel bağlarken, daha bilinçli olanlar da alkış tutuyor

Orta Doğu’da ve dünyada sayısız insan Kürt kadın ve erkeklerin İslamcı radikalizmi durdurmak adına gösterdiği özverili ve hatta ölüme meydan okuyan kararlılıktan ilham aldı ve hatta hayata döndü. Kobani muharebesi, İslam Devleti ya da diğer adıyla IŞİD’in yalnızca birliklerinin ilerlediği bölgenin stratejik önemi açısından değil, aynı zamanda zorlayıcı siyasal ve ideolojik nedenlerden dolayı da kazanması gereken bir muharebe.

BOLŞEVİK PARTİZAN ÖZEL SAYI

Dünya Komünist Hareketi (DKH) dediğimiz hareket, kendini komünist olarak adlandıran, 1960’lı yıllardaki büyük bölünmede ÇKP ve AEP yanında yer alan grup ve partilerden oluşan hareket (bu bölümün açıkça revizyonist, modern re-vizyonist olarak değerlendirdiği kesimi ve büyük bölünmede “orta yol” tutturan kesimi bu hareket içinde görmüyoruz) 20. yüzyılda başını SBKP (B)’nin çektiği ha¬reket ile karşılaştırıldığında olağanüstü güçsüz bir konumda. Bugün DKH için-de ele alabileceğimiz grup ve partilerin kendi içlerindeki ve aralarındaki ideolo¬jik birlik olağanüstü zayıf.

MLKP - Marksist Leninist Komünist Parti Kuruluşunun 20. Yılını,Binlerce Kişinin Katıldığı Festivalle Kutladı.Kobane’de şehit düşen Suphi Nejat Ağırnaslı'nın (Paramaz Kızılbaş) ablası Elif Özen'de konuşma yaptı.'GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZDEN GELİYOR''SINIF ÇELİŞKİ

- MLKP - Marksist Leninist Komünist Parti Kuruluşunun 20. Yılını,Binlerce Kişinin Katıldığı Festivalle Kutladı.Kobane’de şehit düşen Suphi Nejat Ağırnaslı'nın (Paramaz Kızılbaş) ablası Elif Özen'de konuşma yaptı.'GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZDEN GELİYOR''SINIF ÇELİŞKİLERİ BIÇAĞIN SIRTI KADAR KESKİNDİR''BİZ KAZANACAĞIZ.EZİLENLERİN BAĞI ÇOK GÜÇLÜ.MKP ve TKP/ML geceye gönderdikleri mesajlarla MLKP'nin 20. yılını kutladı.Festivalinde Rojava Rüzgarı

-- Barış , çozum süreci ’bilinç bulanıklığı yaratmak için gündeme getirildi "Kürdistan'da askeri ilhak ,isgal,Somurgecilik Devam Ediyorsa,Karakollar, Barajlar Yapılıyorsa Barıştan Bahsetmek safsatadır.Barışın tek yolu hakların Onurlu savaşmasından geçer."

-- Barış , çozum süreci ’bilinç bulanıklığı yaratmak için gündeme getirildi "Kürdistan'da askeri ilhak ,isgal,Somurgecilik Devam Ediyorsa,Karakollar, Barajlar Yapılıyorsa Barıştan Bahsetmek safsatadır.Barışın tek yolu hakların Onurlu savaşmasından geçer."Ezilen ulusların kurtuluş yolu radikal devrimci mücadele çizgisiyle olacaktır. Türkiye Kuzey Kürdistan’da ezilen Kürt ulusunu barış aldatmacasıyla kendine entegre etmeye çalışan emperyalizmin sadık uşağı faşist T.C.

Kobani/Suruç Sınır Hatti Nöbeti Direnişçiler Anlatıyor(Röportaj)DHF Dersim örgütlülüğünün geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Suruç ziyareti sırasında sınırda Kobane direnişiyle dayanışmak için nöbette olan halka gerçekleştirmiş olduğu röportajı paylaşıy

-Kobani/Suruç Sınır Hatti Nöbeti Direnişçiler Anlatıyor(Röportaj)DHF Dersim örgütlülüğünün geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Suruç ziyareti sırasında sınırda Kobane direnişiyle dayanışmak için nöbette olan halka gerçekleştirmiş olduğu röportajı paylaşıyoruz
---- DHF Dersim örgütlülüğünün geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Suruç ziyareti sırasında sınırda Kobane direnişiyle dayanışmak için nöbette olan halka gerçekleştirmiş olduğu röportajı paylaşıyoruz.

Binler Kobanê'de ölümsüzleşen MLKP savaşçısı Suphi Nejat Ağırnaslı (Paramaz Kızılbaş) oldu,direnişi selamladı. İstanbul'da Kadıköy, Okmeydanı , Diyarbakır'da binlerce kişi Paramaz Kızılbaş ve Kobanê şehitleri için yürüdü, "Yolunuz yolumuzdur" dedi.

---Binler Kobanê'de ölümsüzleşen MLKP savaşçısı Suphi Nejat Ağırnaslı (Paramaz Kızılbaş)oldu,direnişi selamladı.İstanbul'da,Kadıköy,Okmeydanı , Diyarbakır'da binlerce kişi Paramaz Kızılbaş ve Kobanê şehitleri için yürüdü, "Yolunuz yolumuzdur" dedi. Binler Paramaz oldu, direnişi selamladı .ASLA UNUTMAYACAĞIZ,AFFETMEYECEĞİZ,VAZGEÇMEYECEĞİZ.'EYLEMİ İLE BİZE GÖSTERDİ' . Haber Fotoları: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Barış,çozum süreci’bilinç bulanıklığı yaratmak için gündeme getirildi "Kürdistan'da askeri ilhak,isgal,Somurgecilik Devam Ediyorsa,Karakollar, Barajlar Yapılıyorsa Barıştan Bahsetmek safsatadır.Barışın tek yolu hakların Onurlu savaşmasından geçer."Ezilen

-- Barış , çozum süreci ’bilinç bulanıklığı yaratmak için gündeme getirildi "Kürdistan'da askeri ilhak ,isgal,Somurgecilik Devam Ediyorsa,Karakollar, Barajlar Yapılıyorsa Barıştan Bahsetmek safsatadır.Barışın tek yolu hakların Onurlu savaşmasından geçer."Ezilen ulusların kurtuluş yolu radikal devrimci mücadele çizgisiyle olacaktır. Türkiye Kuzey Kürdistan’da ezilen Kürt ulusunu barış aldatmacasıyla kendine entegre etmeye çalışan emperyalizmin sadık uşağı faşist T.C.

Kobanê'de ölümsüzleşen MLKP - Maksist Leninist Komunist Partisi savaşçısı Suphi Nejat Ağırnaslı(Paramaz Kızılbaş)'ın son mektubu.O'nun son sözleri, "Her yürek devrimci bir hücredir. Hayal gücü iktidara"

--Kobanê'de ölümsüzleşen MLKP - Maksist Leninist Komunist Partisi savaşçısı Suphi Nejat Ağırnaslı(Paramaz Kızılbaş)'ın son mektubu :O'nun son sözleri, "Her yürek devrimci bir hücredir. Hayal gücü iktidara".'MEZARI OLMASINI İSTEMEYECEK KADAR MÜLKSÜZ YAŞAMAK İSTEDİ'.Ceketiyle yaşadı, ceketiyle öldü".Nejat."" Eğer kafamızdaki düşünceler bir çöplük değilse, kim çoğu zaman eylem yoksa çöplüktür, bir eyleme dönüşmek zorunda. Hayat boyunca düşünce ve pratik içerisinde özneyi aradı.

Sayfalar