Haber arşivi

Cephe Taylan Tanay’ı Uyarı Cezası ile Cezalandırdı

TAYLAN TANAY, HALKA VE DEVRİMCİLERE HESAP VERMEKTEN KAÇAMAYACAK

TAYLAN TANAY, HALKIMIZDAN, DEVRİMCİ TUTSAKLARDAN ÖZÜR DİLEYECEK

Bir dönem devrimcilerin avukatlığını yapmış olan Taylan Tanay, işlediği suçlar nedeniyle 23.10.2014 tarihinde saat 00.10 civarında Avcılar'daki evinin önünde Cephe'nin adaletiyle karşılaşmıştır. Tanay'ın arabası Cepheliler tarafından taranmış, camları sopalarla kırılmıştır.

Ankete Katılın Yayınlanacak Dergileri Siz Seçin

ANKETE KATILIN!

Arşiv çalışmasına ilk başladığımız günden bu yana okuyucuların istek ve görüşlerini ve taleplerini çalışmalarımıza yansıtmak ve bu talep ve öneriler doğrultusunda yön vermek için azami çabayı gösteriyoruz.

HALKIN GÜNLÜĞÜ:Kobani Eylemleri'nde Katledilen onlarca eylemci ve Burjuvazi'nin Can Simidi Rolu Oynayan Kürt Ulusal Hareketi’nin yumuşak karnı:"Barış,çozum Süreci'nin"Ve Aldatan Başrolü ve HDP.Ne “barış’’ süreci denen direniş ve mücadelenin ayak bağı, ne

- HALKIN GÜNLÜĞÜ:Kobani Eylemleri'nde Katledilen onlarca eylemci ve Burjuvazi'nin Can Simidi Rolu Oynayan Kürt Ulusal Hareketi’nin yumuşak karnı:"Barış,çozum Süreci'nin"Ve Aldatan Başrolü ve HDP.Ne “barış’’ süreci denen direniş ve mücadelenin ayak bağı, ne de çözüm manipülasyonu katliamlara sessiz kalmaya asla gerekçe olamaz. Kürtlerin ne AKP iktidarı ve “TC’’ devletine ihtiyacı vardır, ne de emperyalist güçlerin saldırısına! Destan yazan, kahramanca direnen bizzat Kürtlerdir, halktır! Zafer de Kürtlerin ve devrimci halkların onurlu direnişinin eseri olacaktır.

Validebağ Korusu'nda kaçak inşaata karşı nöbet sürüyor: 19:30'da Marmara GSF'den Validebağ'a yürüyüş çağrısı yapıldı

Üsküdar, Validebağ Korusu'nda 21 Ekim'de başlayan kaçak inşaat çalışmalarına karşı İstanbul halkı nöbete başladı.

İstanbul 7. İdare Mahkemesi’nin verdiği yürütmeyi durdurma kararına ve halkın tepkisine rağmen kaçak inşaat çalışmaları 22 Ekim, Çarşamba günü de polis korumasında sürdürüldü.

BOLŞEVİK PARTİZAN SAYI 168 ÇIKTI...

Kobanê halkının
yanındayız!
KAHROLSUN BARBAR,FAŞİST,ŞERİATÇI IŞİD’İN
KOBANÊ HALKINA SALDIRISI!

EKİM ŞEHİTLERİ YOL GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR ....!

Şehitler verilmeden ve zorlukları kolaya dönüştürmek için nice fedakarlıklar yaşanmadan devrimin zafere taşındığı hiç bir ülke görülmemiştir. Kuşku yok ki devrimin zafere taşınmasında devrim şehitlerinin her zaman önemli yerleri olmuştur ve onlardan öğrenmek ve onların idealleriyle donanmak bayrağı devralıp ileriye yoldaşlar ruhuyla yürüyen ve zafer burçlarına kızıl bayrağı çekmek için dövüşen geride kalanlarımız için şehitlerimiz hep bir yol açıcı ve yanı başımızda denetleyici olmuşlardır.

İŞ KAZASI DEĞİL BU GÜLÜM VİCDANSIZLIKTIR

http://gezite.org/is-kazasi-degil-bu-gulum-vicdansizlik/
İŞ KAZASI DEĞİL BU GÜLÜM VİCDANSIZLIKTIR
İş kazası, kazaları ülkemizde zincirleme olarak her gün artmaktadır. Sorunun çözümü lafta kalırken, yasalarda uygulanmazken, yaprak dökümü gibi işçi ölümleri her meslek dalında net olarak görülmektedir.

CUMARTESİ ANNELERİNİN MÜCADELESİNİN 500. HAFTASINDA SESSİZ KALMAYALIM.

Samstagsmütter, die sich seit 1995 in Istanbul Galatasaray, jeden Samstag um 12.00 gesammelt und nach ihrer verschwundenen Angehörigen sucht, werden am 25. November 500. mal sich treffen.
Für Solidarität mit Samstagmütter werden wir uns in Bern und in Zürich, in der gleichen Zeit und Tag mit der Türkei, um 11.00 treffen. Wir wollen, dass die Türkische Republik, die Hunderte spurlose verschwundene Menschen verantwortlich ist, bestraf wird.
Wir laden alle ein, um Samstagsmütter zu solidarisieren.

DATUM : 25 Oktober 2014
UHRZEIT : 11.00-11.30

Kobanê: Çaresiz insanlar olmayacak şeylere bel bağlarken, daha bilinçli olanlar da alkış tutuyor

Orta Doğu’da ve dünyada sayısız insan Kürt kadın ve erkeklerin İslamcı radikalizmi durdurmak adına gösterdiği özverili ve hatta ölüme meydan okuyan kararlılıktan ilham aldı ve hatta hayata döndü. Kobani muharebesi, İslam Devleti ya da diğer adıyla IŞİD’in yalnızca birliklerinin ilerlediği bölgenin stratejik önemi açısından değil, aynı zamanda zorlayıcı siyasal ve ideolojik nedenlerden dolayı da kazanması gereken bir muharebe.

BOLŞEVİK PARTİZAN ÖZEL SAYI

Dünya Komünist Hareketi (DKH) dediğimiz hareket, kendini komünist olarak adlandıran, 1960’lı yıllardaki büyük bölünmede ÇKP ve AEP yanında yer alan grup ve partilerden oluşan hareket (bu bölümün açıkça revizyonist, modern re-vizyonist olarak değerlendirdiği kesimi ve büyük bölünmede “orta yol” tutturan kesimi bu hareket içinde görmüyoruz) 20. yüzyılda başını SBKP (B)’nin çektiği ha¬reket ile karşılaştırıldığında olağanüstü güçsüz bir konumda. Bugün DKH için-de ele alabileceğimiz grup ve partilerin kendi içlerindeki ve aralarındaki ideolo¬jik birlik olağanüstü zayıf.

Kobanê'de ölümsüzleşen MLKP - Maksist Leninist Komunist Partisi savaşçısı Suphi Nejat Ağırnaslı(Paramaz Kızılbaş)'ın son mektubu.O'nun son sözleri, "Her yürek devrimci bir hücredir. Hayal gücü iktidara"

--Kobanê'de ölümsüzleşen MLKP - Maksist Leninist Komunist Partisi savaşçısı Suphi Nejat Ağırnaslı(Paramaz Kızılbaş)'ın son mektubu :O'nun son sözleri, "Her yürek devrimci bir hücredir. Hayal gücü iktidara".'MEZARI OLMASINI İSTEMEYECEK KADAR MÜLKSÜZ YAŞAMAK İSTEDİ'.Ceketiyle yaşadı, ceketiyle öldü".Nejat."" Eğer kafamızdaki düşünceler bir çöplük değilse, kim çoğu zaman eylem yoksa çöplüktür, bir eyleme dönüşmek zorunda. Hayat boyunca düşünce ve pratik içerisinde özneyi aradı.

Çetiner Kırtıloğlu'nun bir karikatürü

Çetiner Kırtıloğlu'nun bir karikatürü

Sayfalar