Haber arşivi

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERLERİNE GİDERKEN ADAYLAR VE POLİTİKALARI ÜZERİNE

--CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERLERİNE GİDERKEN ADAYLAR VE POLİTİKALARI ÜZERİNE : Bugün yüzyüze olduğumuz sorunlarının çoğu bize dünden miras kalmıştır ve şayet çözüme kavuşturulmazsa bu problemler sonraki kuşaklara miras kalacaktır. Coğrafyamızın çözüm bekleyen sorunların başında Alevilerin, Kürdlerin sorunları ve başa bela durumundaki yoksulluk gelmektedir. Halka yabancı olan bu gerici sistem içinde benzeri sorunların köklü çözüme kavuşma şansı var mıdır? Kuşkusuz bu sorunun cevabı, kişinin sahip olduğu dünya görüşü, inancı ve politik tercihine göre değişik olacaktır!

Ali Nesin

SÖYLEŞİ Ali Nesin'den babasını kızdıracak açıklamalar! 11 Nisan 2014 Türkiye’nin yaşayan en ünlü matematikçisi Prof. Dr. Ali Nesin, dün akşam yayınlanan Abbas Güçlü ile Genç Bakış programında AK Parti’den, babası Aziz Nesin’e, seçimlerden, matematiğe birçok konuda Abbas Güçlü ile Genç Bakış’a konuk olan gençlerin sorularını yanıtladı, çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Abbas Güçlü ile Genç Bakış’a konuk olan, Türkiye’nin yaşayan en ünlü matematikçisi Prof. Dr.

Ali Ünal

SÖYLEŞİ Ali Ünal: Türkiye'de İslamcılık Che Guevara'nın kötü bir taklidi Zaman 1 Haziran 2014 Zaman Gazetesi yazarı Ali Ünal, bilhassa 17 Aralık sonrası kaleme aldığı yazılarla gündeme geldi. “Türkiye’de İrancılığın ve İslamcılığın kök atmasında yaptığım çeviriler nedeniyle baş sorumlulardan biriyim.” diyen Ünal’la memleketin halinden kişisel tarihine birçok ‘şey’i konuştuk. İktidar partisinin de kökeni olan İslâmcılık da din bir muhalefet ideolojisi midir? İslâmcılık, İslâm devleti kurma tezini işlemiştir. AKP de köken olarak aynı anlayışın zemininde yetişti.

SKDB / Filistin ve Rojava Halklarının Onurlu Direnişini Sahiplenelim!

Filistin ve Rojava Halklarının Onurlu Direnişini Sahiplenelim!

Emperyalizmin gerek doğrudan gerekse işbirlikçileri, uşakları, taşeronları ve maşaları aracılığı ile dünya halklarına yönelik saldırganlığı kesintisiz sürüyor. Onlarca yıldır tüm dünyanın gözleri önünde siyonist İsrail’ in işgalci saldırganlığına maruz kalan Filistin halkları, topraklarının çok büyük bir kısmını işgalci siyonist İsrail’e kaptırmış durumda! Ancak bununla yetinmeyen işgalci siyonizm, Filistin halklarına yönelik katliam ve işgal saldırılarına devam ediyor!

Dersim kimligi vardir .Dersim'liler ne Kurt ne'de zaza'dir

Dersim kimligi vardir .Dersim'liler ne Kurt ne'de zaza'dir Dersim'liler Kirmanc'dir .Dersim'lilerin Dersim - kirmancki dili vardir . zazlar ile dersim'liler arasinda sadece dil yakinlari vardir ,Dersim'lilerin Kultur , inanç ,Kimlik olarak yasam biçimleri zazalar ve kurtler'den çok farklidir .

BOLŞEVİK PARTİZAN

İÇİNDEKİLER

KATİL YALNIZCA BİR PATRON DEĞİL, YALNIZCA AKP HÜKÜMETİ DEĞİL,
KATİL BİR BÜTÜN OLARAK KAPİTALİST-EMPERYALİST SİSTEM! KA(TİL)PİTALİZM!
ÖZEL MÜLKİYET VE KOMÜNİSTLER
“MAOİST KOMÜNİST PARTİSİ” 3. KONGRESİ ÜZERİNE
GÖÇMENLİK VE BİZ
FİLİPİNLER KOMÜNİST PARTİSİ’NDEN WİLMA AUSTRİA VE BENİTO TİAMZON YOLDAŞLARA ÖZGÜRLÜK!
BARIŞ SÖZLEŞMESİ– MORO HALKI İÇİN ULUSAL KENDİ KADERİNİ TAYİN ETME Mİ?
FİLİPİNLER YENİ HALK ORDUSU 45 YAŞINDA – DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN!

ADHK: Cumhurbaşkanlığı seçimi ve tavrımız.

-- ADHK: Cumhurbaşkanlığı seçimi ve tavrımız ,Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK) “Cumhurbaşkanlığı seçimi ve tavrımız” başlığını taşıyan bir açıklama yayınladı. Bu açıklamayı okurlarımızla paylaşıyoruz

Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi - Yçkm'nden Munzur Festivali

-- ‘14.Munzur Kültür ve Doğa Festivali katılım çağrısı’. Bu yıl 14. Kez düzenlenecek olan Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi’nin çağrısıyla, aralarında yayınevimizin de olduğu yazar, aydın ve sanatçıların imzasının bulunduğu metni okurlarımızla paylaşıyoruz
---“14. Munzur Kültür ve Doğa Festivali'ne katılım çağrısı ? Dünyanın neresinde olursak olalım, halkların acıları, gözyaşları, sevinçleri ve umutları ortaktır. Geleceğimiz, yaşam hakkımız, yaşanabilir bir doğa ve genel olarak dünyanın ekolojik döngüsü büyük bir tehdit altındadır.

MKP 'ye Dersim üzerinden Saldiran Bir Kurt Ulusal Hareketi

--MKP'ye Dersim üzerinden Saldiran Bir Kurt Ulusal Hareketi Taraftarina Cevap :Kürt Ulusal hareketi Taraftarlari'nin Kaypakkaya Ardili MKP Gelenegine Saldirilarinin Asil amaci Bazi Siyasi Yapilar Gibi Kuyrukçiluk Yapmamalari,Onlara endeksli Politika degil Bagimsiz Devrimci , Sosyalist Hem sinifsal hem ulusal hem'de Sosyal Mucadele politika yurutmeleridir .

Halkın Günlüğü'nden Zorunlu Açiklama

- Devrimci kamuoyuna zorunlu açıklama , Sevgili okurlarımız, değerli dostlar , Zorunlu bir açıklamadan söz ettik. Zorunludur, zira gazetemizin ismi gazetemizle ilişiği olmayanlar tarafından kullanılmakta, bu vesileyle gazetemiz haklarını savunma anlamında bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymaktadır.

DHF : Dersim'de Devrimci tutsaklarla Dayanisma Mitingi

-Dersim'den tutsaklarla dayanışmayı büyütme çağrısı , Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Dersim Örgütlülüğü, devrimci tutsaklarla dayanışmak için yapılancak olan yürüyüşe katılım çağrısında bulundu . Toplanma yeri: Sanat Sokağı , Tarih: 14 Temmuz 2014 Pazartesi , Saat: 19.00 . DERSİM - Hakim sınıfların devrimci tutsaklar üzerinde kurmak istediği sindirme politikaları gün geçtikçe daha da artıyor. Devrimci tutsaklara yönelik keyfi uygulamalar devam ederken bu uygulamalara karşı direnç gösteren tutsaklara yönelik saldırılarda artıyor.

"TÜRK FAŞİZMİ İLE SAHTE KÜRTLER NEYİ TADACAK?

"TÜRK FAŞİZMİ İLE SAHTE KÜRTLER NEYİ TADACAK?
Tadacakları şeyin bayramlık şeker olduğunu falan düşünüyorsanız, daha çok sanıp beklersiniz. Tadacakları bayramlık şeker değil ve öyle bir şekerde hiç olmayacak!
Bunca yıldır Kürde reva görülen havuç ve sopa tabirli stratejinin, faşizmin sindirme doktrini devri çoktan geçtiğini herkes biliyor. Kimi Kürtlerin bilinçaltı sömürgecilik kuşağında bir çeşit hipnoz sendromunda bir gerçeği dile getiriyor. Güneşin balçıkla sıvanamayacağı gibi, bu türden aleni gelişmeleri, sıradan Kürtlerde çok biliyor.

Partizan ''C.Baskanligi ''secimlerini BOYKOT

Partizan ''C.Baskanligi ''secimlerindeki tavrini BOYKOT olarak acikladi!
Partizan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair açıklama yaptı :

Sayfalar