Haber arşivi

Halkin Gunlugu :Cumhura cumhursuz seçim oyunları

--Cumhura cumhursuz seçim oyunları , Gazetemizin 86. Sayısında Kazım Cihan'ın “Cumhura cumhursuz seçim oyunları” başlığını taşıyan köşe yazımızı okurlarımızla paylaşıyoruz - "Türkiye-Kuzey Kürdistan’da Ağustos ayında gerçekleştirilecek tekçi faşist Türk devletinin başının kim olacağına yönelik cumhurbaşkanlığı seçimler süreci yeni ayrışma ve netleşmelerle devam etmektedir.

DHF : Ortadoğu’da kaos ve Bağımsız Kürdistan sorunsali

- Ortadoğu’da kaos ve Bağımsız Kürdistan sorunsalı , Gazetemizin 86. Sayısında yayınladığımız „bağımsız Kürdistan“ sorunsalına ilişkin analiz yazımızı okurlarımızla paylaşıyoruz - Ortadoğu tam bir kaos hali yaşıyor. Emperyalist- kapitalist dünya sisteminin yaratıp derinleştirdiği çelişkiler Ortadoğu’nun her bir parçasını gerici savaşların, emperyalist talan ile rantın ve emperyalist oyunların önemli bir merkezi haline getirmiş durumdadır.Yoksul halklar bu gerici oyunlar altında katliamlardan geçirilip büyük acılara boğulmaktadır. Ortadoğu petrolleri adeta halkların kanıyla renklendi.

DHF :Çankaya’ya hangi halk çıkacak

--DHF :Çankaya’ya hangi halk çıkacak . ‘Çankaya’ya halk çıkacak’ söylemi sisteme entegre olma yönelimidir . Gazetemizin 86. Sayısında yayınladığımız Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin analiz yazımızı okurlarımızla paylaşıyoruz (27.07.2014)- Fransa’da burjuva demokratik devrim sürecinde köylülerin ‘’saraylara ölüm klübelere özgürlük’’ şiarıyla krallık hanedanlığına karşı mücadeleleri karşısında egemen sömürücü sınıfların sarayları ve saltanatlarını koruma için nasıl da direndikleri öğretici yanlar içermektedir.

Avukat Taylan Tanay popülizm zehiri ile yozlaşmıştır.

"Halkımıza, yoldaşlarımıza ve müvekkillerimize;
Sizlere duyduğumuz saygının ve sorumluluğun bir parçası olarak yakın zamana kadar büromuzda avukatlık yapmış olan Taylan Tanay ile ilgili bir açıklama yapmak gerektiğini görüyoruz.
Taylan Tanay'ın büromuzla politik, ideolojik, kültürel, fiili hiçbir bağı kalmamıştır. NEDEN;

İSRAİL’İN FİLİSTİN KATLİAMI VE AKP DIŞ POLİTİKASI

İSRAİL’İN FİLİSTİN KATLİAMI VE AKP-DIŞ POLİTİKASI

İSRAİL’İN FİLİSTİN KATLİAMI VE AKP DIŞ POLİTİKASI

İSRAİL’İN FİLİSTİN KATLİAMI VE AKP-DIŞ POLİTİKASI

MKP / HKO :Halk Kurtuluş Ordusu gerillaları anlatıyor

-MKP / HKO : Halk Kurtuluş Ordusu gerillaları anlatıyor . MKP 3.Kongresi’nin ardından bölgedeki faaliyetlerine hız veren HKO gerillalarıyla yaptığımız röportajı okurlarımızla paylaşıyoruz ( ÇözüM SEÇİM OYUNU ve ALDATMACASI ile FAŞİST SISTEM ve DEVLETİ MEŞRULAŞTIRMAK DEGIL DEVRiMCİ SAVAŞI GELISTIRMEK , RADIKAL MÜCADELE'YI HAYAT'IN HER ALANINDA BÜYÜTEREK DEVRIMCI ALTERNATIFI YARATMAKTIR ) (26.07.2014)
----MKP’nin 3. Kongresi başarıyla tamamlandı. HKO’nun yeni yöneliminden kısaca bahseder misiniz?

DHF , ADHK : Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Tavrımız

-Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Tavrımız . ADHK ,Türkiye-Kuzey Kürdistan’da, 10 Ağustos 2014 tarihinde Cumhurbaşkanlığı seҫiminin birinci tur oylaması yapılacak, birinci turda sonuҫ alınamazsa 24 Ağustos 2014 tarihinde ikinci turu yapılacaktır. T.C devletinin ulusal ve uluslararası alanda en üst düzeyde kimin temsil edeceğinin belirleneceği bir seҫim(!) olacak. T.C devletinin anti-demokratik, faşist anayasasının belirlediği yetkiler ve sorumlulukların önümüzdeki 5 yıl boyunca, kim tarafından yerine getirileceğinin kararının verileceği bir seҫim turu olacaktır.

ODTÜ YÖNETİMİ VE “ŞPO” TENCERE KABAK MİSALİ..!!!

ODTÜ YÖNETİMİ VE “ŞPO” TENCERE KABAK MİSALİ..!!!

Savaş Sanatı : Gazze

Gazze

-"Halkın Cumhurbaşkanı" Yalanını Boykot ve Teshir Edelim

-"Halkın Cumhurbaşkanı" Yalanını Boykot ve Teshir Edelim . "Halkın Cumhurbaşkanı" yalanı Boykot edildiği için başta Kürt hareketinden çevreler ve onun sağında solunda dolaşan gruplar tepki gösteriyor. Nasıl S. Demirtaş'ı desteklemezsiniz, o halkın adayı vs. savunurlar öne sürüyorlar. Siz böyle yaparsanız kimse sizi desteklemez diyorlar. Bu şahıslara bir kaç söz:

Çetiner Kırtıloglu'nun bir karikatürünü paylaşıyorum.

Çetiner Kırtıloglu'nun bir karikatürünü paylaşıyorum.

Çetiner Kırtıloglu'nun bir karikatürünü paylaşıyorum.

Çetiner Kırtıloglu'nun bir karikatürünü paylaşıyorum.

Partizan'cı Kirveye Mektup

“Ellerinde lolipoplar, geliyor lubunyalar” diyerek katıldığın Trans Onur Yürüyüşü için Özgür Gelecek gazetesine izlenimini şöyle yazmışsın: “Sanırım Partizan, Partizan olalı böyle bir eyleme katılmadı, ama yine de eylemi kendi eylemine döndürmeyi başardı.”

Bu yürüyüşün bir hafta ertesinde 29 Haziran 2014’te gerçekleşen ve yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı Eşcinsel Onur Yürüyüşü içinse bu kez İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner Radikal’de yazdığı yazıyla çağrı yaptı; övünçle eşcinsel STK’lara İngiltere devleti adına verdikleri fonların ve desteklerin notunu düşerek.

Sayfalar