Haber arşivi

HES'e bombalı saldırı

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde özel bir şirkete ait HES'i basan bir grup TKP/ML TİKKO militanı, çalışanları silah tehdidi ile etkisiz hale getirdikten sonra santralin kumanda merkezini havaya uçurdu.

2 Eyl 2014 Güncelleme 15:09 TSİ | Konular Türkiye
5 | Paylaş

Ovacık'ta özel şirkete ait hidroelektrik santraline (HES) 1 Eylül Pazartesi günü saat 20.40 sıralarında gelen ve TKP/ML TİKKO üyesi oldukları belirtilen silahlı 8 kişi, 10 özel güvenlik görevlisi ve işçileri silah tehdidi ile santral dışına çıkardı.

TKP 94 yaşında

10 Eylül 1920'de kurulan Türkiye Komünist Partisi'nin 94. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Gericilik, vurgunculuk ve savaş rejimini yıkacağız.

İstanbul Etkinlik Programı:

Açılış: Enternasyonal Marşı

Şiir Dinletisi

Gündem Değerlendirmesi: Mahşerin ortasında, ülkede ve bölgede devrimci çıkış yolu

Kısa Oyun

Müzik Dinletisi

Kapanış: Parti Marşı

 

MKP , HKO - Halk Kurtuluş Ordusu Gerillaları'nin Hizip Hakkinda Açiklamalari

-- MKP , HKO - Halk Kurtuluş Ordusu gerillaları anlatıyor : SORU : MKP 3.Kongresine yönelik eleştiri adı altında karalamalar mevcut. Özellik Kongre’nin meşruluğuna gölge düşürülmek isteniyor. MKP’nin organlarıyla yürüttüğü iç tartışmaları dışında kitlesine yönelik açık açık teşhir ve deşifre tarzında ilerleyen birtakım gruplar mevcut, bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Tayyip Erdoğan'ı Ayakta Alkışlamak

S. Demirtaş'ın ve diğer HDP milletvekillerinin 28 Ağustos'ta TBMM'nde yapılan törende yeni Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan'ı ayağa kalkarak alkışlamaları, doğru eleştirilerin yanısıra yanlış eleştirilere de hedef oldu.

ESP'li Mustafa Ceylan'i Vuran Halk Cephesi'nin Yalanlari Açiga çikti.HALK CEPHESİ DIŞLANMALI

ESP'li Mustafa Ceylan'i Vuran Halk Cephesi'nin Yalanlari Açiga çikti , yalan perdesi yırtıldı .'HALK CEPHESİ DIŞLANMALI' YALANLARI BİR BİR ORTAYA ÇIKIYOR .NALBUR ÇETESİNİ VURUCU GÜÇ YAPTI .
Ezilenlerin Sosyalist Partisi, Mustafa Ceylan'ın vurulmasıyla ilgili Halk Cephesi'nin iddialarına yanıt verdi. ESP, "Halk Cephesi'nin yalan perdesi çoktan yırtılmış, yalan duvarı kendi üzerine çökmüştür" dedi.

İzlenmesi Gereken Altı Eğitim Filmi

Şimdi sizlere her öğretmene ve öğretmen adayına mesleğini bir kez daha düşündürecek ve sorgulatacak filmleri açıklayacağız.

Sizlerde bu zamana kadar öğrendiğiniz, birliğiniz. Gördüğünüz. Tecrübe edindiğiniz bütün bilgi ve kavramları unutun çünkü onların hepsi birer masal.

Çünkü Muhattap olduğunuz insanların bu büyük veya küçük olabilir.

Ahmet Ümit - İstanbul Hatırası Üzerine Düşünceler

Ahmet Ümit’in tarifsiz anlatım tekniğini okuyucuları çok iyi bilir. Kendine has sade ve bir o kadar akıcı üslubu sayesinde göz korkutan kalınlıktaki kitaplarını okumak okuyucuya keyif veriyor. Sürekli en çok satanlar listesine girmeyi başaran eserler yazmasıyla kalitesini ortaya koyuyor. Kalemini kullanma konusundaki yeteneği ile polisiye roman seven okuyuculara keyifli bir zaman geçirten romanlar yazmaktadır. Bu romanlardan bir tanesi olan İstanbul Hatırası, İstanbul’un geçmişten günümüze kadar geçti yolları polisiye bir kurgu içerisinde anlatıyor.

DHF:“Açık beyanımızdır “suç” işlemeye devam edeceğiz” Dersim’de 5 DHF üyesine 18 Mayıs' a katıldıkları gerekçesiyle dava açıldı.“suç” işlemeye devam edeceğiz”

--“Açık beyanımızdır “suç” işlemeye devam edeceğiz” Dersim’de 5 DHF üyesine 18 Mayıs' a katıldıkları gerekçesiyle dava açıldı. DHF Dersim örgütlülüğü konuyla ilgili bir açıklama yayınlayarak “Dün nasıl ki hiç bir tereddüde kapılmadan savunduysak ve haykırdıysak Kaypakkaya’yı sahiplenmenin onur olduğunu bugün de haykırmaya devam edeceğiz. “ dedi

GÖKÇEK'İN "STRATEJİ" DEN ANLADIĞI: "AUAP 2038" "TRAJEDİSİ" !

GÖKÇEK'İN "STRATEJİ" DEN ANLADIĞI: "AUAP 2038" "TRAJEDİSİ" !

("NAZIM PLANA" İNANMA,"ŞEMASIZ"DA KALMA GÖKÇEK ŞEHİRCİLİĞİ!!!)

* Kentlerin 1/25.000 ölçekli Çevre düzeni planları (üst ölçekli planlar); nazım imar planı kapsamından çıkartıldı.

Halk Cephesi'nin Vurdugu Koma'daki ESP'li Mustafa Ceylan için dilek fenerleri uçuruldu

Halk Cephesi'nin Vurdugu Koma'daki ESP'li Mustafa Ceylan için dilek fenerleri uçuruldu
ESP, Halk Cephesi tarafından vurulan ve bir aydır hastanede yaşam mücadelesi veren Mustafa Ceylan için Gazi Mahallesi ve Sancaktepe’de yürüyüş yaptı. ESP üyeleri, Ceylan'ın bir an önce iyileşerek aralarına dönmesi için dilek fenerleri uçurdu.

Gelir adaletsizliği

Avrupa Birliği (AB)’nin iki büyük ülkesi Almanya ve Fransa’da kadın ve erkekler arasındaki gelir adaletsizliği halen devam ediyor. Almanya’da tüm gelirlerin toplamında kadınlar erkeklere göre yüzde 49 daha az kazanırken, her iki ülkede çalışan kadınlar erkek meslektaşlarına oranla yüzde 22 ila 24 arasında daha düşük ücret alıyor.

Berlin’de faaliyet yürüten Alman Ekonomi Enstitüsü (DIW) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Almanya’da yaşayan kadınların gelirleri erkeklere oranla oldukça düşük.

Halk Cephesi'nin Vurdugu Koma'daki ESP'li Mustafa Ceylan için dilek feneri uçurulacak

Halk Cephesi'nin Vurdugu Koma'daki ESP'li Mustafa Ceylan için dilek feneri uçurulacak ,ESP Sancaktepe İlçe Örgütü, Mustafa Ceylan'la ilgili duvar gazetesi asarken, yarın da dilek fenerleri uçuracağını duyurdu.
İSTANBUL- ESP Sancaktepe İlçe Örgütü, Gazi Mahallesi'nde Halk Cephesi tarafından silahla vurulan ESP'li Mustafa Ceylan'la ilgili duvar gazetesi astı.
Demokrasi Caddesi ve Sancaktepe merkezine asılan "Diren Mustafa Ceylan" başlıklı duvar gazetesinde, Ceylan'ın hastanede halen yaşam savaşı verdiği belirtiliyor.

Teori ve Politika - 64-65. sayı Kitapçılarda!!!

Teori ve Politika'nın yeni 64-65. sayısı kitapçılarda. Konu başlıkları ve yazılar şöyle:

MARKSİZMİN DEVRİMCİ DİYALEKTİĞİ
Marksizmin Politik Evrenselleşmesi - Süleyman Yılmaz Bulduruç
Marksizmin Teorik Oluşum Tarihine Yaklaşımlar - İ. Meriç Velioğlu
Marksizm-Leninizmin Sonundan Binlerce Marksizme - Andre Tosel
Alman Marksizmindeki Farklı Akımlar - Ferdinand Domela Nieuwenhuis
Hindistan Üzerindeki Kızıl Yıldız - Emek Aytaç
Marx'tan Uzaklaşarak Marksizme Ulaşmak - Metin Kayaoğlu

Sayfalar