Haber arşivi

Halk Cephesi'nin Vurdugu Koma'daki ESP'li Mustafa Ceylan için dilek fenerleri uçuruldu

Halk Cephesi'nin Vurdugu Koma'daki ESP'li Mustafa Ceylan için dilek fenerleri uçuruldu
ESP, Halk Cephesi tarafından vurulan ve bir aydır hastanede yaşam mücadelesi veren Mustafa Ceylan için Gazi Mahallesi ve Sancaktepe’de yürüyüş yaptı. ESP üyeleri, Ceylan'ın bir an önce iyileşerek aralarına dönmesi için dilek fenerleri uçurdu.

Gelir adaletsizliği

Avrupa Birliği (AB)’nin iki büyük ülkesi Almanya ve Fransa’da kadın ve erkekler arasındaki gelir adaletsizliği halen devam ediyor. Almanya’da tüm gelirlerin toplamında kadınlar erkeklere göre yüzde 49 daha az kazanırken, her iki ülkede çalışan kadınlar erkek meslektaşlarına oranla yüzde 22 ila 24 arasında daha düşük ücret alıyor.

Berlin’de faaliyet yürüten Alman Ekonomi Enstitüsü (DIW) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Almanya’da yaşayan kadınların gelirleri erkeklere oranla oldukça düşük.

Halk Cephesi'nin Vurdugu Koma'daki ESP'li Mustafa Ceylan için dilek feneri uçurulacak

Halk Cephesi'nin Vurdugu Koma'daki ESP'li Mustafa Ceylan için dilek feneri uçurulacak ,ESP Sancaktepe İlçe Örgütü, Mustafa Ceylan'la ilgili duvar gazetesi asarken, yarın da dilek fenerleri uçuracağını duyurdu.
İSTANBUL- ESP Sancaktepe İlçe Örgütü, Gazi Mahallesi'nde Halk Cephesi tarafından silahla vurulan ESP'li Mustafa Ceylan'la ilgili duvar gazetesi astı.
Demokrasi Caddesi ve Sancaktepe merkezine asılan "Diren Mustafa Ceylan" başlıklı duvar gazetesinde, Ceylan'ın hastanede halen yaşam savaşı verdiği belirtiliyor.

Teori ve Politika - 64-65. sayı Kitapçılarda!!!

Teori ve Politika'nın yeni 64-65. sayısı kitapçılarda. Konu başlıkları ve yazılar şöyle:

MARKSİZMİN DEVRİMCİ DİYALEKTİĞİ
Marksizmin Politik Evrenselleşmesi - Süleyman Yılmaz Bulduruç
Marksizmin Teorik Oluşum Tarihine Yaklaşımlar - İ. Meriç Velioğlu
Marksizm-Leninizmin Sonundan Binlerce Marksizme - Andre Tosel
Alman Marksizmindeki Farklı Akımlar - Ferdinand Domela Nieuwenhuis
Hindistan Üzerindeki Kızıl Yıldız - Emek Aytaç
Marx'tan Uzaklaşarak Marksizme Ulaşmak - Metin Kayaoğlu

İHD: Halk Cephesi'ni kınıyoruz.Demeç ve röportajlarla saldırgan çizgisini savunduğu belirtildi

İHD: Halk Cephesi'ni kınıyoruz
İHD İstanbul Şubesi, Nurtepe Mahallesi'nde Halk Cephesi'nin HDP standına saldırısıyla başlayan olaylara ilişkin raporunda, Halk Cephesi'nin kendi yayın organlarında ya da farklı kaynaklara verdiği demeç ve röportajlarla saldırgan çizgisini savunduğu belirtildi. İHD, Halk Cephesi'nin bu tarzını mahkûm ettiklerini ve kınadıklarını belirtti.

PKK NIN hamili yildirima ihaneti

SURİYE, APO'NUN 30 YILLIK ARKADAŞINI TESLİM ETTİ

PKK BAŞKANLIK KONSEYİNE VE DUYARLI KAMUOYUNA!

PKK BAŞKANLIK KONSEYİNE VE DUYARLI KAMUOYUNA!

29.11.1998 tarihinde Bulgaristan da Yunanistan’a geçirilmek üzere yolla çıkartılan ve kayıp oldukları ileri sürülen, yaklaşık 16 yıl geçmesine rağmen kendilerinden ve akıbetleri hakkında hiç bir haber alınamayan 4 Kürt yurtsever gencine ne oldu?

Açıklayın!

Aydın ŞAHİN, Sevim ADIBİLLE, Sedat BAYRAKTAR ve Levent BÜKER (Av.İhsan DURUKAL) nerede ve bu insanların akıbetleri ne?

Açıklayın!

Anti-Siyonist Yahudiler Elie Wiesel'in Karalamalarına Yanıt Veriyor

Anti-Siyonist Yahudiler Elie Wiesel'in Karalamalarına Yanıt Veriyor
Garbis Altınoğlu, 27 Ağustos 2014

Halk Cephesi Linç Edilmek İsteniyor...

Ben/Biz Cepheli değilim ama yaptığınız şey düzeni ve düzenin tüm pisliklerini dayanak noktası yaparak Cephe'ye karşı linç kampanyası yürütmektir. Yasakçılığa gelince; Cephe'nin söz konusu mahallelerde DÜZEN İÇİ SİYASET YAPAN HERKESE karşı tavrı aynıdır.

Ulan şerefsizler, ulan kanı sütü bozuk mutasyona uğramış sahte devrimciler, PKK 25 YILDIR BÖLGEDE SİYASET YASAĞI UYGULUYOR, BENDEN İZİN ALMADAN KÜRDİSTAN'DA HİÇ KİMSE SİYASET YAPAMAZ DİYOR. BU KONUDA DEFAATLE RESMİ BİLDİRİ YAYINLADILAR, NEDEN BUNLARI BU ZAMANA KADAR HİÇ ELEŞTİRMEDİNİZ ?

DHF: Ali Yeşil’in tutuklanmasını protesto edildi .Örgütlü mücadelemizi sürdüreceğiz

- DHF: Örgütlü mücadelemizi sürdüreceğiz , ‘Baskılar bizi yıldıramaz’ . Dersim Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) faaliyetçisi Ali Yeşil, dün hiçbir gerekçe gösterilmeden önce gözaltına alınıp daha sonra tutuklanmıştı. Dersim DHF örgütlülüğü basın açıklaması yaparak Ali Yeşil’in tutuklanmasını protesto etti
---DERSİM - Dersim Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) faaliyetçisi Ali Yeşil, dün Gazik yolu üzerinde hiçbir açıklama yapılmadan gözaltına alındı. Daha sonra tutuklanarak Tunceli Kapalı Hapishanesi'ne gönderildi.

Partizan: Halk Cephesi’ni Özeleştiri Vermeye Davet Ediyoruz!

Partizan: Halk Cephesi’ni Özeleştiri Vermeye Davet Ediyoruz!
SALI, 26 AĞUSTOS 2014 11:13 E-posta Yazdır PDF
H.Merkezi: Partizan, yayımladığı bir açıklama ile Nurtepe'de Selahattin Demirtaş standına yönelik saldırı sonrası gelişen sürece dair tavrını açıklayarak, Halk Cephesi'ni özeleştiri vermeye davet etti.
Açıklamayı haber değeri taşıdığından dolayı yayımlıyoruz.

Emperyalizmin İkiyüzlülüğünün Aynasında IŞİD, Psikolojik Savaş ve Terör

Emperyalizmin İkiyüzlülüğünün Aynasında IŞİD, Psikolojik Savaş ve Terör
24-25 Ağustos 2014

Cemil Bayık'a Cevap'en Hepimiz Marjinaliz

Cemil Bayık'a 'Marjinal' Tepkisi . Ruşen Çakır'ın KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık ile yaptığı röportaj'da : HDP "marjinal yaklaşımlardan uzak durmalı" “bazı marjinal grupların” kastedildiği düşünüldü. Marjinal'lar ve legalleşen PKK .Tayip Erdogan'da Gezi Direnisçileri için " çapulcu ve marjinal "" demisti . Öcalan'ın çizdiği yol haritasının bir sonucu olarak HDP adeta diskalifiye ediliyor zaten .Bayık'ın söylediklerinin kendince bir dayanağı vardır.

Sayfalar