Haber arşivi

DHF:Faşist T.C.‘nin Halka Dayattığı Gerici Savaş Konsepti Devrimci Savaşla Aşılır.Komünistler olarak bunun siyasetini bugünden oluşturmak, birleşik sosyalist bir Kürdistan gerçeğine göre mücadele hattını örme öngörüsünde bulunmak ve Kürt ulusunun kendi ka

-- DHF:Faşist T.C.‘nin Halka Dayattığı Gerici Savaş Konsepti Devrimci Savaşla Aşılır.Komünistler olarak bunun siyasetini bugünden oluşturmak, birleşik sosyalist bir Kürdistan gerçeğine göre mücadele hattını örme öngörüsünde bulunmak ve Kürt ulusunun kendi kaderini tayin etme hakkının sosyalist devrimimizin programsal bir parçası olduğu gerçeğini pratikte de örgütlemek devrimci savaşımızın gereğidir

DHKP-C KIR GERİLLA HAREKETİNDE NEDEN HEP HÜSRANA UĞRADI…

1. 1978’de kurulan DEV-SOL (DHKP-C) kendine Küba devrimini model alır. Bunda da temel amaç, kırda yükselen gerilla hareketinin şehirlere taşınmasıdır. Fidel Castro ve Che Guevara’nın,1956’da Sierra Maestra dağlarında başlattığı ve1959’da da Küba da yönetimi ele geçirdiği devrimin modeli de budur. Aynı gelenekten gelen THKP-C ve Mahir Çayan da bu modelin, Türkiye’de gerçekleştirilecek devrim için uygun bir yöntem olduğunu iddia etmekteydiler.

Antox güvenli mesajlaşma

Herkes için güvenilir mesajlaşma.
Hükümetlerin takibi ile birlikte, Tox arkadaşlarınızla, ailenizle ya da sevdiklerinizle güvenli bir şekilde, kimsenin izleyemeyeceği şekilde kolayca kullanılabilen bir uygulamadır.

Tox Hakkında
Tox arkadaşlarınızla ve ailenizle gizli ve güvenli bir şekilde konuşabilmek amacıyla kurulmuştur. Diğer büyük çaplı servisler, özelliklerini kullanabilmek için belli bir miktar para isterken, Tox hem ücret bakımından, hem de kullanış bakımından bedavadır. Tox ile istediğinizi yapabileceğiniz anlamına gelir.

25 KASIM KADINA ŞİDDET KADINA YÖNELİK ŞİDDET, ERKEK EGEMEN SİSTEMİN SONUCUDUR!

KADINA YÖNELİK ŞİDDET,
ERKEK EGEMEN KAPİTALİST SİSTEMİN SONUCUDUR!
25 Kasım 1960’da Trojillo Diktatörlüğüne karşı mücadele ettikleri için katledilen Mirabel kardeşlerin mücadelesi Dominik Cumhuriyetindeki erkek egemen sisteme karşı bir başkaldırının parçasıydı.
Bugün dünyanın tüm kapitalist ülkelerinde kadınlara karşı şiddet farklı tonlarda devam etmektedir.
Bu konuda uluslararası alanda birçok araştırma vardır ve bu araştırma sonuçları bu düşüncelerimizi güçlendirmektedir.
Buna göre,

kendini Şair sanan bir alcağın ANATOMİSİ (Gökmen Sambur)

kendini Şair sanan bir alcağın ANATOMİSİ (Gökmen Sambur)

kendini Şair sanan bir alcağın ANATOMİSİ (Gökmen Sambur)

<p>slm tüm yüreyi devrimden özgürlükten vede mücadeleden yana olan doslara bu yazı sayın gökmen sambur beyefendiye kendisini şairdevrimcı mücadeleci olarak tanıtsada onun öteki yüzünü sizlerle paylaşmak istedim daha önce uyarıdıgına rahmen halen pisliklerine devem ediyor evet arkadaşlar buzat yuva yıkan biri bi arkadaşımızın eşine şiir yazarak ayrılmasına sebep olmuştur bu şahıs uyarıldı kendisi arkadaşımız eşini vede cocugunu kazanmak için mücadele içindeyken gökmen bey efendi halen aynı pislik içinde bunasıl bi kişilık anlayamadım nasıl fi hasisiyet sizler devrimdem emekten söz eder

Ulusalci'larin savundugu Veli Kucuk'un marifetleri

Cezaevinden itiraf

22 Kasım 2014

SUSURLUK kazasının aktörlerinden, ‘Captagon’ kaçakçısı Mehmet Ali Yaprak’ın Kartal Cezaevi’nde şeker komasına girerek ölümünün ‘cinayet’ olması ihtimali ağırlık kazandı.

Yaprak ile aynı koğuşta kalan Faysal Akın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade vererek cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. Ergenekon davası kapsamında 5 yıl cezaevinde kalan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, uyuşturucu kaçakçıları Eyüp Kocakaya ve Hasip Yıldırım ile birlikte cinayeti azmettirdikleri iddiası ile şüpheli oldu.

DOSYA YENİDEN AÇILDI

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ Berlin`de de yola çıkıyor!

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ Berlin`de de yola çıkıyor!
HAZIRLIK TOPLANTISI
03.12.2014 Çarşamba, Saat 18:00
Allmende e.V., Kottbusser Damm 25-26, 10967 Berlin

BOĞAZIN ASİ ÇOCUKLARI 3.KÖPRÜYE KARŞI

BOĞAZIN ASİ ÇOCUKLARI KİMDİR NEYİN NESİDİR NE YAPAR ?
Boğazın asi çocukları endistrüyel spora karşı , çevreci , hayvansever , boğaza aşık Sarıyerli gençlerin oluşturduğu bir fanzin çevresidir.Sarıyer de yaşayan insanların gençliğin sorunlarını fikirlerini isteklerini dile getirmeye çalışan bir fanzindir.

BOĞAZIN ASİ ÇOCUKLARI 3.KÖPRÜYE KARŞI

http://gezite.org/saray-yavrusu-ile-yeni-turkiye-olunmaz/ Saray yavrusu ile yeni Türkiye olunmaz.

http://gezite.org/saray-yavrusu-ile-yeni-turkiye-olunmaz/
Saray yavrusu ile yeni Türkiye olunmaz.

Sokağın nabzını tuttuğumuzda kimsenin yaşamından memnun olmadığını görüyoruz. Herkes ortak olan sorunları dile getiriyor ancak birçoğu nedenlerini, niçinlerini sorgulamıyor. Sorgulanmayan sorunlar hepimizi sarsar.

Sincan Hapishanesi'nde İşkence gören MKP Dava Tutsakları Baran Onur Doğan,Kurtuluş Derman,Murat Aygül Hapis ‘cezası’ verildi

---Sincan Hapishanesi'nde İşkence gören MKP Dava Tutsakları Baran Onur Doğan,Kurtuluş Derman,Murat Aygül Hapis ‘cezası’ verildi . Sincan 1 No’lu F Tipi Hapishanesi'nde 3 MKP dava tutsağına işkence yapıldığına dair video kayıtları ve darp raporları olmasına karşın, mahkemede işkence gören tutsaklara 7'şer ay hapis 'cezası' verildi

Burjuvazinin iç kavgaları ve devrimci duruş

Burjuvazinin İç Kavgaları ve Devrimci Duruş
12-13 Kasım 2014

Sayfalar