İstanbul

Bugün gazetesinden yalan haber

Gazetenin “Okul önünde uyuşturucu tuzağı” başlığı ile manşetten verdiği haber yalan çıktı. Bölgede uyuşturucu olaylarının olduğu bilinen ve emniyetin tacirlere göz açtırmadığı bir ilçede masun insanları zan altında bırakacak haber yapıldı. Sultangazi ilçesinde bulunan Nene Hatun Anaokulu ile 75. Yıl İlköğretim Okulu’nun yanı başında yapılıyormuş gibi gösterilen uyuşturucu alışverişleri tümüyle yalan olduğu okul yetkilileri tarafından dile getirildi. İlçede henüz iki gün emniyet tarafında yapılan baskında 53 torbacı yakalanmış ve 16’sı tutuklanarak hapse gönderilmişti.

İŞÇİLER KARAR VERSİN

BUNUN İÇİN GÜÇLÜ BİR HAZIRLIK GEREKLİDİR
Biz işçiler uluslararası alanda sınıf kardeşlerimizin verdiği mücadeleden de biliyoruz ki, bu gibi hakları alabilmek için büyük bedeller ödemeye hazır olmalıyız.
Ama kazanımlar bedel ödemeden sağlanamıyor.
Ödeyeceğimiz bedelin boyutu bizim örgütlülüğümüze bağlıdır. Eğer her işletmede kendi partimizin çekirdeklerini oluşturabilmişsek ve bu çekirdeklerin öncülüğünde işyeri grev ve mücadele komitelerinin çalışmalarını başarılı kılmışsak o zaman zafere az bedellerle ulaşabiliriz.

Çalışma İzni

Bağımsız Çalışma İzni Nasıl Alınır?

1 Mayıs Mücadele Günüdür

1 MAYIS, KAPİTALİST SÖMÜRÜ DÜZENİNE KARŞI, İŞÇİ SINIFININ BAŞKALDIRI GÜNÜDÜR!

UNUTULMAYAN KARA BİR GÜN 16 MART 1988 HALEPÇE KATLİAMI

Tarihler 16-17 Mart 1988'i gösterdiğinde, Irak Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar Halepçe kenti üzerine kimyasal yağdırdı, ortaya çıkan tablo insanın kanını dondurdu. 7 bin civarında Kürt zehirlenerek öldü. Kimyasal gazların etkisiyle Halepçe'de ölümler uzun süre devam etti ve günümüzde hala bu gazların etkisi görülüyor.

ALF’ten açık kurtarma eylemi; 4 tavşan özgür (2 Mart, 2014, Kadıköy)

http://www.youtube.com/watch?v=9K2iOk9h06Y&feature=player_embedded

Hayvanlar için daha fazla katliam, acı ve işkence anlamına gelecek olan yasa tasarısına karşı 2 Mart’ta Kadıköy’de tüm hayvan hakları savunucularını buluşturan eylemin ardından bir grup Hayvan Kurtuluş Cephesi (ALF) militanı 2 ayrı petshop’a baskın düzenledi. 4 tavşan kurtarıldı.

Berkin için tüm ülkede boykot, eylem ve direniş

Sabahına Berkin’in ölüm haberiyle uyandığımız bugün (11 Mart) bütün ülkede üniversiteler, sokaklar, meydanlar Berkin için eylemlerle doluydu… 

Haziran İsyanı sırasında Okmeydanı’nda başından gaz fişeği ile vurulduğunda henüz 14 yaşındaydı. 269 gün yoğun bakımda ölüme direndi. Elvan’ın hayatını kaybettiği ailesinin Twitter hesabından bu sabah “Halkımıza: Saat 07.00 Berkin Elvan evladımızı kaybettik. Başımız sağolsun” sözleriyle duyuruldu.

8 Mart: Sokaklar kadınların

İstanbul İstiklal Caddesi’nde rağmen binlerce kadın yürüyüş yasağını deldi. Ankaralı kadınlar son yılların en kitlesel 8 Mart mitingini gerçekleştirdi. Onlarca ilde sokağa çıkan kadınlar AKP’den hesap sordu.

Kadınlar İstiklal’de yürüyüş yasağını kaldırdı

 

Pages